Poli Timișoara a rămas fără galerie la meciul de neuitat cu Rapid! „Frații” au plecat la pauza duelului din Giulești. De ce au făcut asta | EXCLUSIV

Inaugurarea noului stadion din Giulesti cu meciul echipei de fotbal old-boys Rapid Bucuresti-Poli Timișoara, disputat pe Stadionul Rapid din Bucuresti, sambata 26.03.2022. © FOTO:Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES

Poli Timișoara a avut câteva sute de fani la meciul cu Rapid, însă fanii au fost nevoiți să plece la pauza partidei din Giulești. În cele din urmă, duelul de sâmbătă s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0.

Bănățenii n-au putut urmări partida până la final, în condițiile în care ultimul tren spre Timișoara a plecat la 22:02.

Înaintea meciului, suporterii celor două echipe au petrecut împreună la terasele din Centrul Vechi, mai ales că vremea a fost una superbă.

Poli Timișoara a rămas fără galerie la meciul cu Rapid! De ce au plecat fanii

Ajunși încă de sâmbătă dimineața la București, fanii celor de la Poli Timișoara au plecat la pauza meciului cu Rapid, atunci când scorul era 0-0.

Ultrașii au golit repede sectorul și s-au îndreptat direct spre Gara de Nord, pentru a prinde ultimul tren spre Timișoara, acolo unde vor ajunge duminică dimineața.

Astfel, repriza secundă a fost urmărită din tribune doar de fanii Rapidului, care au venit în număr foarte mare pentru primul meci al echipei lui Adrian Mutu pe noul stadion din Giulești.