Plamen Iliev, intrare de K1 în meciul cu Chindia! Și-a desfigurat un adversar și putea fi eliminat. Ambulanța a intrat de urgență | VIDEO

Momente incredibile pe finalul meciului dintre Dinamo și Chindia! În cele din urmă, „câinii” s-au impus cu 1-0, dar tensiunea nu a lipsit.

Oaspeții au avut șansa să egaleze în „Ștefan cel Mare” în partea a doua a meciului, după o intrare de K1 a lui Plamen Iliev, în propriul careu.

Duelul dintre Dinamo și Chindia a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Plamen Iliev, intrare de K1 în duelul cu Chindia! Ambulanța a intrat pe teren

Cel mai important moment al meciului dintre Dinamo și Chindia a avut loc în minutul 78, la scorul de 1-0 pentru echipa antrenată de Mircea Rednic.

Plamen Iliev a ieșit din poartă și, în tentativa de a respinge, l-a lovit pe Matiș, iar Chindia a primit penalty.

Două ambulanțe au pătruns imediat pe teren, după ce fotbalistul oaspeților a fost comoționat, însă bulgarul nu a primit nici măcar cartonaș galben.

Imediat după ce Popa a ratat penalty-ul, Iliev s-a dus „glonț” către Ovidiu Hațegan și abia atunci a fost avertizat, pentru proteste.

Dinamo a rezistat în ultimele minute și a obținut abia a treia victorie din această ediție de campionat, dar prima cu Mircea Rednic pe banca tehnică.

Echipele de start:

Dinamo: Iliev – Gluhakovic, Pinto, Grigore, Kainourgios – Carp, Răuţă, Sorescu – Borduşanu, Ivanovski, Vestenicky.

Rezerve: Eşanu, Radu, Ehmann, Itu, Ţîră, Popa, Bani, Amzar, Nunic.

Antrenor: Mircea Rednic.

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Iacob, Roumpoulakou – Neguţ, Dulca, Popadiuc, Jipa – Popa, Florea.

Rezerve: Moldovan, Şerban, Kocic, Suciu, Corbu, Matiş, Stoian, Martac, Cherchez.

Antrenor: Emil Săndoi.

Publicat: 13 12. 2021, 22:26
Actualizat: 20 12. 2021, 15:38