Penalty discutabil primit de Dinamo cu Gaz Metan! Comentatorul meciului a izbucnit: „N-a fost nimic! E jenant” | VIDEO

Dinamo a redus din diferență la Mediaș după ce a înscris de la 11 metri, însă penalty-ul acordat „câinilor” a fost acordat cu mare ușurință.

În minutul 82, Adrian Cojocaru a dictat surprinzător lovitură de pedeapsă, după duelul aerian dintre Moldoveanu și Yuri, iar Ivanovski a profitat de „cadou” și a reușit să marcheze. În cele din urmă, Dinamo n-a mai reușit să revină spectaculos, iar Gaz Metan s-a impus cu scorul de 2-1.

Duelul dintre Gaz Metan și Dinamo este Live Video Online pe prosport.ro.

Dinamo, penalty inexistent la Mediaș: „N-a fost nimic!”

Condusă cu 0-2, după golurile superbe reușite de Ronaldo Deaconu în prima repriză, Dinamo „a aprins” finalul meciului de la Mediaș.

„Câinii” au suferit teribil și la Mediaș, dar au marcat dintr-un penalty inexistent, pe finalul meciului. Lovitura de la 11 metri, acordată după duelul dintre Moldoveanu și Yuri, a fost transformată cu ceva șansă de Ivanovski, atacantul adus de Iuliu Mureșan în „Ștefan cel Mare”. A rămas singurul șut pe poartă al lui Dinamo, care trebuie să tragă tare pentru a evita și în acest sezon retrogradarea în Liga 2.

„N-a fost nimic! Este un penalty inexistent. E jenant să acorzi un astfel de penalty. La Alba Iulia sau la ARO Câmpulung primeai astfel de penalty-uri. Te mai ciocnești în aer, dar n-a fost nimic”, a tunat unul dintre comentatorii meciului de vineri, Ionuț Angheluță, atunci când a văzut decizia luată de arbitrul Adrian Cojocaru.

Publicat: 15 10. 2021, 22:31
Actualizat: 18 10. 2021, 20:06