Paulo Vinicius a făcut azi RMN după accidentarea cu Young Boys! Cât va lipsi veteranul din apărarea CFR-ului

Paulo Vinicius si Raul Opurt in meciul de fotbal dintre CFR Cluj si AFC Hermannstadt din etapa a III-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj-Napoca, duminica, 13 septembrie 2020. © FOTO:FLAVIU BUBOI / Sport Picture

Paulo Vinicius s-a accidentat în prima repriză a meciului cu Young Boys și va lipsi timp de trei săptămâni de pe teren.

Ajuns la vârsta de 36 de ani, brazilianul a suferit o accidentare musculară, probabil pe fondul programului extrem de încărcat din ultima perioadă.

Așa cum era de așteptat, Vinicius va rata marele meci cu Roma, programat pe Olimpico, joi seara, de la ora 19:55, Live Video Online pe prosport.ro. Paulo Vincius (36 de ani) a fost transferat de CFR Cluj, liber de contract, în vara lui 2017, de la Apollon Limassol. Acesta mai are contract cu gruparea ardeleană până în vara anului viitor.

Paulo Vinicius va rata următoarele trei meciuri. Nu va juca la Roma

Brazilianul din apărarea clujenilor a ieșit accidentat în prima repriză, iar Young Boys a profitat de problemele din apărarea clujenilor, care au mizat pe Cristi Manea pe postul de fundaș central. Elvețienii au scăpat neînvinși în Gruia, reușind în cele din urmă să marcheze la Cluj-Napoca, după ce veteranul Mario Rondon a deschis scorul.

După RMN-ul pe care l-a făcut vineri dimineața, Vinicius a aflat că va rata următoarele trei meciuri pe care le va juca CFR Cluj, după cum scrie Fanatik.

Prin urmare, fundașul nu va juca împotriva Mediașului, duminică, apoi va rata super meciul cu Roma, dar și întâlnirea cu FC Argeș, care azi a bătut-o pe Voluntari, scor 2-1.

Dan Petrescu a rămas și fără Mike Cestor, care va reveni doar peste o jumătate de an, după accidentarea stupidă cu Voluntari. Fundașul a fost operat azi, după cum a anunțat campioana României.

„Mike Cestor a suferit în timpul meciului cu FC Voluntari o ruptură a tendonului ahilean, iar astăzi a trecut printr-o intervenție chirurgicală care s-a încheiat cu succes în urmă cu câteva minute.

Multă sănătate, Mike! Te așteptăm înapoi! Suntem alături de tine!

Get well soon, Mike”, este mesajul celor de la CFR Cluj, pe Facebook.

Publicat: 30 10. 2020, 22:35
Actualizat: 31 10. 2020, 01:48