Olimpiu Moruțan, assist superb pentru Dennis Man! Starul celor de la FCSB, ocazie mare în debutul derby-ului de la Craiova | VIDEO

FCSB a fost aproape să deschidă scorul la prima mare ocazie a derby-ului cu Craiova, din Bănie, însă Dennis Man n-a putut valorifica assist-ul excelent oferit de Olimpiu Moruțan.

În minutul 13, Man a pus pentru prima oară în pericol poarta gazdelor, după pasa superbă oferită de Moruțan, însă Pigliacelli n-a avut vreo emoție.

Derby-ul dintre Universitatea Craiova și FCSB este LIVE VIDEO ONLINE pe prosport.ro.

Dennis Man, la un pas să înscrie la Craiova! Assist excelent al lui Moruțan

În minutul 13, FCSB, care a început mai bine partida de la Craiova, putea să deschidă scorul.

Olimpiu Moruțan l-a văzut bine pe Dennis Man, assist-ul a fost unul excelent, însă arădeanul a finalizat mai degrabă modest, deși a avut timp să-și pregătească execuția: vârful care a fost dorit de Norwich a tras cu tibia și Pigliacelli a scăpat cu fața curată.

Dennis Man are toate motivele să fie la înălțime pe finalul anului, pentru că poate să prindă un transfer important în vară, sau chiar în iarnă.

Feyenoord este echipa care insistă pentru Man, fotbalist pe care îl vor și fanii lui Fenerbahce, la Istanbul.

Deși FCSB a pierdut în etapa trecută cu CFR Cluj, scor 0-2, Dennis Man n-a jucat rău, ba chiar a avut o ocazie mare, după ce a trimis în bara lui Bălgrădean.

Universitatea Craiova – FCSB | ECHIPELE DE START

Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Constantin, Bălașa, Bancu – Nistor, Bic, Cicâldău – Baiaram, Mamut, Ofosu
Rezerve: L. Popescu, Mitran, Papp, Screciu, A. Ivan, Capățînă, V. Constantin, Bărbuț, Cîmpanu
Antrenor: Corneliu Papură

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Ov. Popescu, Panțîru – Olaru, Simion, Moruțan – Man, Tănase, Coman
Rezerve: Straton, Briceag, Vînă, Buziuc, Perianu, Oaidă, Pantea, Oct. Popescu, Șut
Antrenor: Toni Petrea

Publicat: 18 12. 2020, 20:58
Actualizat: 19 12. 2020, 01:42