O nouă înfrângere pentru Dinamo! Elevii lui Rednic, umiliți cu 3-0 în cantonamentul din Antalya

Dinamo București a înregistrat un nou eșec în cantonamentul de pregătire din Turcia, fiind învinsă cu scorul de 3-0 de echipa elvețiană FC Sion. Este al doilea meci pierdut în Antalya de alb-roșii, după jocul cu Hajduk Split, de duminică, scor 0-2

Mircea Rednic a început cu următoarea formulă: Muțiu – Sorescu, I. Filip, R. Grigore, Aliji – Salomao, Ait-Atmane, Krans, Jaadi – D. Popa, Montini.

Ocupanta locului 7 din Elveția a lovit de două ori în prima repriză, Abdellaoui și Fortune înscriind în minutele 25, respectiv 30. Nici după pauză lucrurile nu mers mai bine pentru Dinamo, iar scorul final a fost stabilit de brazilianul Adryan, în minutul 72.

După două partide la Papillon Sports Center din Belek, echipa din „Ștefan cel Mare” confirmă forma slabă din prima parte a campionatului, primind cinci goluri și nereușind să înscrie vreunul. Elevii lui Rednic mai au programate alte două amicale în Turcia, pe 20 ianuarie, cu letonii FK Liepaja, și, trei zile mai târziu, cu rușii de la Dinamo Moscova.

Publicat: 16 01. 2019, 18:04
Actualizat: 16 01. 2019, 20:04