Nu degeaba Gigi Becali îl consideră cel mai bun fotbalist de la FCSB și ofertele din Italia curg pentru el: Darius Olaru, o nouă prestație fantastică! Cum a distrus Farul lui Gică Hagi în 45 de minute de neuitat | VIDEO

Darius Olaru (S) si Florinel Coman (D), de la FCSB, reactioneaza dupa inscrierea unui gol in timpul meciului de fotbal contra echipei Chindia Targoviste din etapa a XXIV-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata, 20 februarie 2021. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Darius Olaru a demonstrat și în partida cu Farul de ce nu ar trebui să lipsească din naționala României, după ce a jucat excelent în tricoul celor de la FCSB.

Jucătorul pe care Gigi Becali așteaptă milioane de euro a făcut o repriză perfectă la Ovidiu, contribuind decisiv la avantajul clar luat de FCSB.

La pauză, în partida de la Ovidiu, scorul a fost 3-0 pentru echipa lui Toni Petrea.

Darius Olaru, de neoprit! Repriză perfectă pentru vedeta de la FCSB

FCSB a făcut o repriză excelentă la Ovidiu, iar Darius Olaru a fost poate cel mai bun om al oaspeților împotriva Farului.

În minutul 24, Olaru l-a văzut foarte bine pe Tănase, care a rămas singur cu portarul advers, izbutind să înscrie.

Apoi, Olaru și-a trecut numele pe lista marcatorilor, după assist-ul lui Coman, demonstrând că este cu adevărat o soluție importantă pentru naționala României.

„La echipa națională, este cea mai bună soluție ca inter în acest moment. Să sperăm că n-are nimic. E cel mai bun inter din campionatul intern în clipa de față. În permanență vine cu soluții, are limpezime, travaliu fantastic. Bravo lui. Un jucător foarte bun”, a spus Dinu Gheorghe, la ProSport Live, despre jucătorul roș-albaștrilor.

Publicat: 25 04. 2022, 22:30
Actualizat: 26 04. 2022, 01:55