Nicolo Napoli îi forțează mâna lui Adrian Mititelu, după victoria cu Rapid: urmează să semneze un nou contract

Meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si U Craiova 1948, contand pentru Liga 1 Play-Out Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Rapid Giulesti din Bucuresti, luni 09 mai 2022. © FOTO:/SPORT PICTURES

FC U Craiova 1948 s-a impus pe stadionul Giulești împotriva Rapidului, scor 3-2, în cadrul etapei cu numărul 8 a play-out-ului Ligii 1.

Oltenii le-au interzis giuleștenilor calificarea matematică la barajul pentru Conference League, după ce în minutul 90+5 olandezul Batten a reușit golul victoriei.

La finalul partidei, antrenorul celor de la FC U Craiova, Nicolo Napoli, a vorbit despre jocul echipei sale și a transmis că victoria este meritată.

Nicolo Napoli: „Vedem ce vrea patronul, ce nu vrea”

Antrenorul italian consideră că partida a fost una dificilă, însă schimbările pe care le-a efectuat au adus un plus jocului echipei sale.

Aflat la final de contract cu echipa condusă de Adrian Mititelu, tehnicianul a declarat că va negocia prelungirea după întoarcere din vacanță.

„Un meci dificil, în care ambele echipe au luptat. Noi am câștigat, îi felicit pe băieți, care au făcut un meci foarte bun. Da, schimbarea a fost cheia, nu mergea bine la mijloc, am schimbat și a fost totul mult mai bine.

A fost un meci de luptă, e bine că am câștigat și am mai luat trei puncte. Îi felicit pe băieți, am meritat să câștigăm acest meci.

Toți au jucat bine, toți au muncit, acum încărcăm bateriile pentru meciul cu Sepsi. Mai avem un meci, apoi plecăm în vacanță

Aștept puțin, până mă întorc, apoi vorbim, vedem ce vrea patronul, ce nu vrea”, a declarat Nicolo Napoli la finalul partidei.

Marcatorul unei „duble”, Andrea Campango a vorbit și el despre victorie și declară că echipa se va lupta pentru play-off în sezonul viitor.

A fost un meci foarte bun împotriva unei echipe foarte bune. Am jucat un meci spectaculos. Când câștigi în ultimul minut e foarte foarte frumos. Ei au început foarte bine, dar noi am rămas în meci. Sper să facem echipă pentru play-off sezonul viitor”, a spus Compango.

Publicat: 09 05. 2022, 23:50