Nicolo Napoli, furios după ce Poli Iași a pierdut la Clinceni: „Le-am zis să nu facă asta!”

Poli Iași este tot mai aproape de Liga 2 după ce a pierdut și la Clinceni, scor 1-2, iar Nicolo Napoli a dezvăluit de ce s-a supărat pe jucătorii echipei sale, care au condus cu 1-0 pe terenul unei formații care a fost la un pas să intre în play-off-ul Ligii 1.

Antrenorul italian, revenit în Copou, a dezvăluit că le-a transmis la pauză jucătorilor să nu se retragă, însă aceștia n-au respectat indicațiile, iar Clinceni a luat trei puncte mari pe final, după reușita lui Markovic, din minutul 88.

Duelul dintre Academica Clinceni și Poli Iași a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Nicolo Napoli, după eșecul de la Clinceni: „Le-am zis să nu stea în spate, dar ne-am băgat în 30 de metri”

„Băieții au jucat foarte bine în prima repriză, am avut un avantaj de un gol. Le-am zis să nu stea în spate, dar au avut presiune și s-au retras mult. A fost periculos, am luat primul gol, am încercat să câștigăm, dar n-am reușit. Le-am dat 70 de metri de teren liber și a fost greu pentru fundașii noștri.

Ne-am băgat în 30 de metri și nu știu de ce. Suntem o echipă care trebuie să lucreze mult, dar sunt șanse să evităm retrogradarea. Ne așteaptă două partide dificile, cu Viitorul și Hermannstadt, încercăm să luăm puncte”, a spus Nicolo Napoli, la finalul eșecului de la Clinceni, scor 1-2.

După acest meci, Clinceniul a ajuns pe locul cinci, cu 41 de puncte și într-un procent foarte mare va juca în play-off. De cealaltă parte, Poli Iași, cu 19 puncte, a rămas pe ultimul loc în Liga 1 și are cele mai mari șanse să ajungă în Liga 2.

Publicat: 02 04. 2021, 19:52
Actualizat: 02 04. 2021, 19:52