Nicolae Stanciu este din nou decisiv în China. Mijlocașul român a reușit un gol și o pasă decisivă I VIDEO

Nicolae Stanciu continuă să facă furori în China alături de Wuhan Three Towns.

Dacă în etapa trecută, internaționalul român în vârstă de 29 de ani  a reușit două pase decisive, în victoria, scor  3-1, cu Wuhan FC, astăzi, a reușit încă o performanță excelentă.

În etapa cu numărul șase a Superligii Chineze, Nicolae Stanciu a fost titularizat în partida cu Hebei, iar românul nu a dezamăgit.

Nicolae Stanciu, din nou decisiv în China. Mijlocașul român a reușit un gol și o pasă decisivă

Nicolae Stanciu a ieșit în evidență pentru prima dată în minutul 24 al partidei. Atunci, românul a reușit o pasă excelentă pentru Ademilson care a marcat golul doi pentru Wuhan Three Towns.

După doar 9 minute, mijlocașul român a reușit să își treacă și el numele pe lista marcatorilor, ducând scorul la 3-0 pentru echipa sa.

View this post on Instagram

A post shared by Wuhan Three Towns F.C. (@wuhanthreetownsfc)

După doar șase etape, Whan Three Towns este liderul Ligii chineze cu 16 puncte și cu un golaveraj excelent de 19 goluri marcate și doar 3 goluri primite. Nicolae Stanciu a ajuns astfel la 3 goluri și 4 pase de gol oferite. Fotbalistul este al doilea cel mai bine cotat fotbalist din campionatul Chinei. Singurul care îl depășește este Oscar, fostul mijlocaș al lui Chelsea, cotat la 15.000.000 de euro.

5.500.000 de euro este cota de piață a lui Nicolae Stanciu, potrivit Transfermarkt

Publicat: 26 06. 2022, 11:58
Actualizat: 28 06. 2022, 17:02