Nicolae Dică, decizie radicală după repriza castrofală împotriva Chindiei! Trei schimbări făcute imediat de antrenorul de la FCSB: „Cine le-a făcut, asta e altă discuție!”

FCSB a jucat extrem de slab în prima parte a meciului cu Chindia, în condițiile în care a fost condusă cu 0-2, iar Nicolae Dică a făcut trei înlocuiri la pauza meciului de pe Arena Națională.

Rață, Dulca și Rusu n-au mai prins repriza secundă pe teren, fiind înlocuiți după primele 45 de minute cu Edjouma, Olaru și Octavian Popescu, inițial menajați pentru partida cu Viking.

Duelul dintre FCSB și Chindia poate fi urmărit Live Video Online pe prosport.ro și în direct pe Prima Sport, Orange Sport și Digi Sport.

Nicolae Dică, decizie radicală la pauza meciului FCSB – Chindia! Trei schimbări făcute de roș-albaștri

Cu un om în plus pe teren, FCSB a jucat foarte slab împotriva Chindiei în primele 45 de minute. Dâmbovițenii au marcat de două ori în inferioritate numerică, iar vedetele Edjouma, Olaru și Octavian Popescu au pătruns pe teren, în tentativa roș-albaștrilor de a scoate măcar un rezultat de egalitate.

„Cine a făcut schimbările, asta e altă discuție”, a fost reacția comentatorului Digi Sport, Dan Ștefănescu, care a sugerat, probabil, intervenția lui Gigi Becali.

Publicat: 14 08. 2022, 22:45
Actualizat: 14 08. 2022, 22:47