Un penalty da, altul ba. Ce a făcut adversara României, Serbia, în primul meci din Liga Națiunilor

Adversara naționalei tricolorilor, Serbia, a câștigat vineri seară, 7 septembrie, în debutul Ligii Națiunilor. Echipa pregătită de selecționerul KrstajiÇ a jucat în deplasare cu reprezentativa Lituaniei și s-a impus cu 1-0.

Primul și singurul gol al meciului a fost marcat de jucătorul Dusan Tadic în minutul 38. Atacantul lui Ajax Amsterdam a transformat un penalty și Serbia a adunat primele trei puncte în Grupa 4 din Liga C.

Tadic a fost la un pas să dubleze avantajul sârbilor, însă, în minutul 83, fotbalistul de 29 de ani nu a mai reușit să înscrie din penalty, iar scorul a rămas 1-0 pentru echipa sa.

Naționala României va întâlni selecționata Serbiei, luni, 10 septembrie, de la ora 21:45.

Publicat: 08 09. 2018, 11:58
Actualizat: 08 09. 2018, 11:59