Uitat din nou de Iordănescu, Florentin Matei continuă să impresioneze în Ucraina: o nouă pasă de gol pentru Volyn

Mijlocașul Florentin Matei a dat o pasă de gol în partida pe care echipa sa, Volyn Luțk, a câștigat-o, duminică, pe teren propriu, scor 2-1 (1-0), în fața formației Vorskla Poltava, în etapa a XIV-a a campionatului ucrainean.

• Florentin Matei nu se numără printre stranierii convocați de principiu de Anghel Iordănescu pentru partida amicală cu Italia, programată pe 17 noiembrie

Matei, care a jucat tot meciul, a dat pasa decisivă la golul marcat de Politilo, în minutul 4.

Celălalt gol al învingătorilor a fost înscris de Kozban, în mintul 50, în timp ce pentru oaspeți a marcat Ditiatjev, în minutul 74.

În urma acestei victorii, Volin Luțk a urcat pe locul cinci în clasament, cu 21 de puncte.

Publicat: 08 11. 2015, 16:40
Actualizat: 08 11. 2015, 17:16