Toșca, lăudat de căpitanul lui Betis. „Este un fotbalist extraordinar și un coleg exemplar!”

Căpitanul echipei Real Betis, Joaquín, a vorbit după victoria cu Deportivo La Coruña, scor 2-1, despre Alin Toșca, pe care l-a descris drept un coleg exemplar și un fotbalist extraordinar. Apărătorul a fost transferat în Primera Division în iarna trecută, de la FCSB.

„Sunt mulțumit, pentru că Alin a venit anul trecut, este un fotbalist extraordinar, o persoană foarte bună. Indiferent dacă joacă sau nu, este tot timpul cu zâmbetul pe față și este un coleg exemplar”, a declarat Joaquín pentru Telekom Sport, la finalul meciului disputat sâmbătă. Betis a învins Deportivo, unde Pantilimon și Andone au fost titular, cu scorul de 2-1. Gazedele au deschis scorul prin JoaquÍn în minutul 14, Deportivo a egalat în minutul 23 prin Cartabia, însă în repriza a doua (min. 76) JoaquÍn a mai punctat o dată. Toșca n-a fost inclus în lot, fiind accidentat la mâna stângă. Fundașul român va reveni pe teren peste două etape, la meciul cu Real Sociedad din deplasare. Internaționalul român va rata meciul de gală cu Real Madrid din etapa următoare.

Primul gol marcat de Joaquín în poarta lui Pantilimon. Sursă foto Twitter Betis.

Publicat: 17 09. 2017, 15:10
Actualizat: 17 09. 2017, 15:11