Simulare scandaloasă a unuia dintre cei mai contestați tricolori: jucătorii din naționala Israelului și-au pus mâinile în cap când au văzut că arbitrul nu scoate cartonașul

Bucurie a fotbalistilor romani dupa un gol marcat cu Radu Dragusin, Olimpiu Morutan, Raul Oprut, Andrei Burca, Denis Alibec, Cristian Manea si Nicolae Stanciu in meciul de fotbal dintre Romania si Belarus, din cadrul preliminariilor Campionatului European 2024, desfasurat pe Arena Nationala, marti 28 martie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

România a primit vizita selecționatei Israelului în preliminariile pentru EURO 2024, pe Arena Națională, iar Nicușor Bancu ar fi putut avea mari probleme la începutul reprizei secunde.

În minutul 48 al meciului România – Israel din preliminariile pentru EURO 2024, Nicușor Bancu a fost la un pas să vadă cartonașul galben pentru simulare după ce a acuzat un fault în urma unei contre cu Vitor și Jehezkel.

Imediat după ce arbitrul a fluierat începutul reprizei secunde a meciului România – Israel, la scorul de 1-0 pentru selecționata lui Edi Iordănescu, Nicușor Bancu a scăpat pe flancul stâng, însă a fost prins între Vitor și Jehezlek și a căzut.

Fotbalistul Universității Craiova a solicitat ca fotbaliștii echipei naționale a Israelului să fie penalizați, însă reluările au arătat că Nicușor Bancu nu a fost atins și a scăpat de cartonașul galben pentru simulare, totul spre nemulțumirea jucătorilor naționalei Israelului.

Publicat: 09 09. 2023, 23:23