Selecția lui Pițurcă, făcută țăndări:** „Dacă îl ai pe Marius Niculae, nu-l mai chemi pe Stancu! Cel mai în formă portar e Bălgrădean”

România a pierdut cu 2-1 amicalul cu Belgia. Daniel Niculae a înscris unicul gol al tricolorilor, iar Raț a trecut pe lângă egalare în ultimele minute, când a ratat un penalty.

Giovani Becali critică evoluția căpitanului naționalei, dar și pe cea a lui Răzvan Cociș, care și-a dat un autogol. Fostul impresar crede că Torje a devenit un jucător indispensabil pentru echipa lui Pițurcă și este de părere că golgheterul Ligii 1, Marius Niculae, ar fi trebuit chemat la națională în locul lui Bogdan Stancu.

„În repriza a doua, jocul s-a schimbat mai ales după introducerea lui Torje. Indiferent dacă joacă sau nu la Udinese, Torje a devenit un jucător indispensabil echipei naționale. Nu știu dacă Răzvan Cociș este așa indispensabil așa cum ne-o arată selecționerul. Nici Raț nu mi-a plăcut, el fiind căpitanul echipei naționale trebuie să dea mai mult.

Nici Goian nu a jucat bine, la Tătărușanu se vede că vine după o accidentare. Portarul cel mai în formă este Bălgrădean. Dacă îl ai pe Marius Niculae, nu-l mai iei pe Bogdan Stancu. Este o echipă națională care nu se poate bate deocamdată cu echipele mari. Acești jucători trebuie să fie concentrați.”, a declarat Giovani Becali la gsptv.

Publicat: 12 11. 2011, 17:36
Actualizat: 12 11. 2011, 18:04