România U20, spulberată și în Elveția! Naționala lui Bogdan Lobonț a suferit o nouă umilință, după un meci de coșmar. Cum s-a făcut de râs portarul lui CFR Cluj | VIDEO

România U20 a suferit o nouă umilință, de această dată pe terenul Elveției U20, care s-a impus clar, scor 5-0.

Naționala lui Bogdan Lobonț a trăit un nou coșmar, după un meci în care gazdele au ratat și alte ocazii mari.

În ultima parte a anului trecut, România U20 s-a făcut de râs în Germania (0-4), în Anglia (1-6), dar mai ales în Italia, acolo unde a cedat cu un incredibil 0-7.

Elveția U20 – România U20 5-0. O nouă umilință pentru Bogdan Lobonț

Dominată copios de Elveția U20, România U20 a început cum nu se poate mai prost: portarul Hindrich a încercat să respingă o centrare, dar totul s-a terminat cu un autogol.

Dos Santos a făcut 2-0 în ultimul minut al primei reprize, iar Elveția a continuat „recitalul” și după pauză. Sanches a marcat pentru 3-0, iar Fink a dus scorul la 4-0.

Coșmarul nu s-a încheiat aici. Introdus pe teren în minutul 61, Berdayes a marcat imediat pentru 5-0, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Echipele de start:

• Elveția: Hubel – Magnin, Amenda (c.), Sow, Wallner – Reichmuth, Chiapette, Stroscio, Dos Santos – Fink, Surdez.
    Rezerve: Laidani, Eberhard, Sanches, Shwegler, De Carvalho, Muci, Ottiger, Berdayes, Willimann, Hodza.
    Selecționer: Bruno Berner.
  • România: Hindrich – Grosu, Gladun, Bîrzu, Mocioacă – Gașpar, Buta, Mogoș, Pănoiu, Pitu (c.) – Louis Munteanu.
    Rezerve: A.Petre, Perianu, Mustacă, Oprean, Văsâie, Szondi, Finică, Bratu, Anton Eftimie, Georgescu.
    Selecționer: Bogdan Lobonț
Publicat: 28 03. 2022, 17:50
Actualizat: 28 03. 2022, 17:52