România U18 a umilit Albania într-un meci amical. Viitorul star al lui Hagi a făcut show. VIDEO

România U18 s-a impus cu 4-1 în fața naționalei Albaniei U18. În urmă cu două zile, la primul amical dintre cele două, reprezentativa noastră a câștigat cu 2-0.

România a început bine meciul și a marcat de două ori în prima jumătate a primei reprize. Scorul a fost deschis de Stoica (minutul 5), iar golul de 2-0 a fost marcat de Vasluian (minutul 21). În partea secundă, naționala noastră a punctat prin Munteanu (minutele 71 și 80). Singurul gol al Albaniei a venit în prelungiri (minutul 90+1), prin Cahani. Golurile pot fi văzute aici.

• În primul meci amical, de marți, România s-a impus prin reușitele lui Munteanu și Crivac.

Echipele de start:

România: Opric – Pascu, Tălmaciu, Mitran, Sima – Perianu, Botond – Stoica, bani, Valuian – Istrate
Albania: Ceka – Ismajli, Nuhaj, Kuci, Gega – Arapi, Asllani, Alinani – Gjumsi, Gerxhaliu, Nikaj