România U17 a învins Cipru U17! „Perla” Craiovei a adus victoria tricolorilor mici. Echipa folosită de selecționerul naționalei

Echipa națională de fotbal Under 17 a României a învins, cu scorul de 1-0, selecționata similară a Ciprului, într-un meci de pregătire disputat, joi, pe stadionul Makario din Nicosia. Marți, în primul joc, scorul a fost 2-2.

Unicul gol al întâlnirii a fost înscris de atacantul provenit de la CS Universitatea Craiova, Jovan Markovic, în minutul 34. Markovic a marcat un gol și în remiza înregistrată în urmă cu două zile.

Selecționerul Aurel Țicleanu a folosit următorii jucători: 23. Șerban (12. Ducan, 41′) – 13. Ristea (4. Rus, 41′), 3. Catrici, 5. Marin, 15. Chiorean (20. Matiș, 80′) – 8. Negrean (6. Călin, 48′), 16.Vlad, 18. Cohan (22. Nițescu, 52′) – 9. Toma (2. Georgescu, 56′), 11. Markovic (7. Boștină, 61′), 14. Nițu (21. Cracea, 63′).

În primul meci, disputat marți, 27 februarie, România și Cipru au remizat, scor 2-2. Reprezentativa României a fost egalată în prelungurile partidei, după ce a condus cu 2-0, în urma golurilor înscrise de Toma, în minutul 2, și Markovic, în minutuș 17.

Publicat: 01 03. 2018, 18:25
Actualizat: 01 03. 2018, 18:26