România s-a schimbat la față! Ratări imense în Bosnia! Pușcaș și Burcă i-au exasperat pe fanii tricolorilor la Zenica

România a arătat mult mai bine decât în Muntenegru și a ratat două ocazii mari în partida din Bosnia, a doua din Liga Națiunilor.

George Pușcaș și Andrei Burcă au trecut pe lângă gol în primele 45 de minute.

La pauza meciului Bosnia – România, transmis Live Video Online pe prosport.ro, scorul a fost 0-0.

George Pușcaș și Andrei Burcă, ratări mari în meciul României din Bosnia

Cu o atitudine complet schimbată față de eșecul rușinos din Muntenegru, România a trecut de două ori pe lângă gol în fața Bosniei, demonstrând că poate pune probleme pe faza de atac.

Mult mai ofensivă, echipa noastră putea să conducă cu 1-0 încă din minutul 19, însă George Pușcaș nu a putut înscrie după ce a driblat portarul. Atacantul a trimis slab, iar unul dintre fundașii Bosniei a salvat echipa gazdă.

Apoi, în minutul 37, Burcă a fost și el aproape de gol, la o fază la care a participat și Pușcaș.

Fundașul lui CFR Cluj a trimis pe lângă poartă, după ce portarul Bosniei a respins lovitura de cap a lui Pușcaș.

• Echipa României cu Bosnia: 1. Niță – 4. Manea, 17. Rus, 6. Chiricheș-cpt., 15 Burcă, 3. Camora – 14. M. Marin, 8. Cicâldău, 18. R. Marin – 10. Maxim – 9. Pușcaș. Selecționer: Edward Iordănescu
  • Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 2. Rațiu, 5. Crețu, 7. Alibec, 11. Bancu, 13. Mihăilă, 19. Tănase, 20. Hanca, 21. Popescu, 22. Sorescu, 23. Ivan

După meciul din Bosnia, România va da peste revelația Finlanda, în primul meci de pe teren propriu din această ediție de Liga Națiunilor.

Capturi: Antena 1

Publicat: 07 06. 2022, 22:59
Actualizat: 07 06. 2022, 23:24