„România poate ajunge la CM!”** Cei doi români remarcați de „coșmarul” Cavani

România a remizat cu selecționata Uruguay-ului, scor 1-1, iar marcatorul oaspeților, Edinson Cavani, laudă prestația tricolorilor.

Vârful lui Napoli i-a remarcat pe Gabi Torje și Adrian Mutu și spune că România poate ajunge fără probleme la CM 2014, dacă va reuși evoluții similare cu cea din această seară.

A fost o partidă grea, interesantă. Știam că România se află într-un proces de schimbare. Uruguay a făcut o primă repriză bună, dar România a jucat în cea de-a doua repriză cel puțin la fel de bine. Torje a jucat foarte bine, și de asemenea Adrian Mutu care nu mai are nevoie de prezentare.

A fost penalty, dar arbitrii pot să vadă sau nu…asta e situația. În mod sigur, România are calitatea de a ajunge la Campionatul Mondial. Mi-a plăcut stadionul, mi-a reamintit de stadioanele de la Cupa Mondială din Africa de Sud„, a declarat Cavani la gsptv, după România – Uruguay 1-1.

Publicat: 29 02. 2012, 22:43
Actualizat: 29 02. 2012, 22:46