Ribery nu va fi titular cu România!** VEZI echipa probabilă a lui Domenech!

Selecționerul francez Raymond Domenech s-a hotărât în mare măsură asupra primului "unsprezece" pe care îl va trimite în teren în partida cu România.

Potrivit cotidianul L’Equipe, Răzvan Lucescu și elevii săi pot spera la un rezultat bun deoarece se pare că playmaker-ul Ribery nu va fi aruncat în luptă încă din primul minut.

Dacă francezul lui Bayern are șanse să joace doar în repriza a doua, autorul golului senzațional de la Constanța, mijlocașul Yoann Gourcuff, este anunțat titular. În schimb, selecționerul ‘cocoșilor’ nu este decis dacă va miza pe Henry încă de la startul partidei de pe Stade de France.

Alți oameni importanți ai Franței ce trebuie ținuți sub atentă supraveghere sunt mijlocașii Toulalan și Diarra și atacantul Benzema.

În ceea ce privește apărarea, Domenech se pare că-l va trimite în poartă pe Lloris, iar în linia defensivă ar putea apărea Sagna, Evra, Gallas și Escude sau Abidal.

Partida Franța-România se va juca sâmbătă seară, la Paris, cu începere de la ora 22:00.