Puștii de la naționala sub 17 ani merg perfect. A patra victorie din tot atâtea meciuri în cantonamentul din Antalya

Naționala sub 17 ani a României a reușit cea de-a patra victorie din tot atâtea meciuri disputate în cantonamentul din Antalya, reușind să îi învingă, scor 3-2, pe danezii de la echipa sub 18 ani a clubului Silkeborg, anunță frf.ro. Jucătorii lui Bogdan Vintilă au revenit de fiecare dată, prin golurile lui Tănase (minutul 27), Coman (minutul 54) și Kanaloș (minutul 64). A fost ultima partidă de pregătire pentru naționala sub 17 ani calificată la Turul de Elită, urmând ca fotbaliștii să revină în țară pe 10 februarie, la ora 20:50. După doar câteva zile libere, juniorii vor pleacă într-un nou stagiu de pregătire, în Scoția, acolo unde vor disputa două meciuri amicale, programate pe 24 și pe 26 februarie.

În cele două reprize de câte 45 de minute, Bogdan Vintilă a folosit următorii jucători:

Poiană (30 Mândrea) (60 Hodoroabă) – Căpușă (30 Dobre), Tănase (60 Ghiță), Copaci (60 Fridrich), Tudorancea (46 Vlădescu) – Târșa, Costache (60 Kilyen), Casap (60 Kanaloș) – Hagi (60 Mihalcea), Coman (60 Dimitriu), Codrean (60 Blănaru)

În cantonamentul din Antalya, naționala sub 17 ani a învins Tromso sub 17 ani (3-2), Young Boys Berna sub 18 ani (4-2) și Ungaria sub 17 ani (3-2).

Publicat: 09 02. 2015, 20:40
Actualizat: 09 02. 2015, 20:41