Pintilii: „Viitorul sună bine, sper să ne calificăm la turneul final”

Mijlocașul Mihai Pintilii a declarat, miercuri seară, după remiza obținută de naționala României în meciul amical cu Uruguay, că „viitorul sună bine” și că speră ca prima reprezentativă să se califice la turneul final al Cupei Mondiale din 2014.

„În urma unor astfel de meciuri prinzi experiență, curaj și aripi pentru viitor. Viitorul sună bine și sper să ne calificăm la turneul final„, a spus Pintilii.

Echipa națională a României a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu reprezentativa Uruguayului, campioana la zi a Americii de Sud, într-un meci amical disputat pe Arena Națională.

Uruguayenii au deschis scorul prin Cavani, în minutul 2, „tricolorii” reușind egalarea prin Bogdan Stancu, în minutul 50.