Naționala tremură: „Trebuie să ne temem de Insulele Feroe”

Antrenorul secund al echipei naționale de fotbal a României, Dan Apolzan, a fost trimisul lui Victor Pițurcă la partida Portugalia – Insulele Feroe, scor 5-0, pentru a urmări la fața locului evoluția viitorilor noștri adversari din preliminariile pentru Campionatul Mondial.

Lusitanii s-au impus la scor, deși rezultatul nu reflectă întocmai realitatea din teren, doar 1-0 la pauză și trei goluri în ultimele 4 minute, Carlos Martins (23’), Simão (48’), Duda (86’), Bruno Alves (89’) și Nani (90’). Concluziile "secundului" au fost pe cât de sumbre, pe atât de hazlii.

"Trebuie să ne temem de Insulele Feroe, e o echipă de care trebuie să ținem cont. Este foarte dificil să marchezi împotriva lor", spus Apolzan pentru ProSport.

Publicat: 22 08. 2008, 19:16
Actualizat: 22 08. 2008, 19:19