Mesajul lui Thomas Muller pentru Federația Germană de Fotbal după golul înscris în poarta României. Cum a răspuns atacantul lui Bayern Munchen în mediul online

goaljubel Thomas MUELLER (MULLER, FC Bayern Munich) after goal to 2-1, jubilation, joy, enthusiasm, action, soccer game, World Cup qualification group J matchday 7, Germany (GER) - Romania (ROM), on 08.10.2021 in Hamburg, Volksparkstadion.,Image: 637243031, License: Rights-managed, Restrictions: GERMANY OUT ##UEFA regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/ or quasi-video##, Model Release: no, Credit line: Profimedia

Thomas Muller a fost trimis în teren în repriza a doua a meciului împotriva României și în cele din urmă a reușit să marcheze și să aducă victoria Germaniei.

Atacantul lui Bayern Munchen a profitat de o eroare gravă de apărare a defensivei lui Mirel Rădoi și a marcat golul de 2-1, care a fost și rezultatul final al partidei de la Hamburg. Fotbalistul a rămas nemarcat la o fază fixă a gazdelor și a reușit să îl învingă pe Florin Niță.

Federația Germană de Fotbal i-a transmis acestuia un mesaj în mediul online după reușita din minutul 81, iar atacantul nu a întârziat să răspundă.

Thomas Muller, reacție la postarea Federației Germane de Fotbal

Atacantul Thomas Muller a fost felicitat de Federația Germană de Fotbal pentru golul victoriei reușit împotriva României, iar fotbalistul lui Bayern Munchen nu a ezitat să răspundă.

Forul de specialitate al nemților a postat o poză sugestivă cu fotbalistul bucurându-se după reușita din minutul 81, însoțită de mesajul „Vă rog…!”. Thomas Muller a văzut aproape imediat postarea de pe Twitter, astfel că le-a răspuns federalilor în comentarii. „Cu plăcere!”, a replicat vârful de atac, care a însoțit mesajul cu un emoji care face complice cu ochiul.

Thomas Muller a marcat în minutul 81 al jocului de la Hamburg și a adus victoria naționalei Germaniei, care a încercat tot meciul să înscrie în poarta României, aflată în avantaj din minutul 9 grație golului reușit de Ianis Hagi.

Publicat: 09 10. 2021, 10:42