Maxim, la al treilea assist în ultima lună în Bundesliga! VIDEO Centrarea perfectă pentru Timo Werner în Stuttgart – Hannover 1-2

Alexandru Maxim a fost titular pentru Stuttgart în partida cu Hannover, scor 1-2, din etapa 23 a sezonului în Bundesliga, iar mijlocașul român a fost din nou decisiv pentru echipa sa.

Maxim a oferit pasa pentru golul de 1-0, reușit de Timo Werner în minutul 18. Mijlocașul de 25 de ani a centrat perfect din lovitură liberă, iar vârful lui Stuttgart a deschis scorul cu o livitură de cap imparabilă. Din păcate pentru gazde,  Hannover a restabilit egalitatea în minutul 32, prin Schulz, care a făcut „dubla” cu șapte minute înainte de finalul meciului și a adus o victorie puțin scontată pentru formația aflată pe ultimul loc în clasament.

Înainte de această partidă, Stuttgart traverseaza o serie excelentă în campionat, cu opt meciuri fără înfrângere, de care Maxim a profitat din plin. Internaționalul român a reușit trei pase decisive în ultima lună și pare să-l fi convins pe tehnicianul Jürgen Kramny că merită să fie titular. În partida cu Hannover, Maxim a fost integralist pentru doar a doua oară în acest sezon.

Stuttgart are 28 de puncte din 23 de partide și ocupă locul 12 în Bundesliga.

VfB Stuttgart 1-1 Hannover 96 – All Tore (27/2… de sports-live2

Publicat: 27 02. 2016, 18:18
Actualizat: 27 02. 2016, 18:19