Keșeru a „spart gheața” în meciul cu Lituania! De când nu a mai marcat în tricoul naționalei României

Claudiu Keșeru (31 de ani) a înscris golul de 2-0 al României în meciul cu Lituania, în minutul 47, după ce a reluat în poarta goală o minge trimisă de Stanciu pe jos și respinsă de portarul Setkus.

Atacantul celor de la Ludogoreț nu a mai înscris pentru naționala României de mai bine de un an, de la campania de calificare la Campionatul Mondial. România câștigase cu scorul de 3-1, tot la Ploiești, în fața Kazakhstanului. Keșeru a intrat în minutul 66 al partidei, în locul lui Florin Andone, și a marcat pentru 3-0 șapte minute mai târziu.

În Bulgaria, vârful român este lider în clasamentul golgheterilor, cu 13 reușite, la egalitate cu bulgarul Kostov, jucătorul celor de la Levski.

Publicat: 17 11. 2018, 22:59
Actualizat: 17 11. 2018, 23:34