„Jocul a fost foarte bun!** Piți va ști pe cine să se bazeze!” Cum e caracterizată evoluția lui Tătărușanu

România a pierdut amicalul cu Belgia, scor 1-2, după o partidă în care gazdele au dominat clar prina repriză, în timp ce tricolorii au revenit în joc abia după pauză, când pe teren au intrat Torje, Tănase și Mazilu.

Florin Prunea spune însă că meciul este extrem de util pentru pentru Victor Pițurcă în ceea ce privește viitoarele partide. „Piți va ști pe cine să se bazeze”, spune fostul internațional.

Nu i se poate imputa nimic lui Tătărușanu. Cred că era loc și de mai bine. Se vede că vine după o perioadă în care nu a apărat. E însă profesionist și sunt convins că își va reveni.

Cu siguranță că schimbările făcute au adus un plus de valoare. Important e că echipa națională este împreună pentru o perioadă mai lungă, ceea ce nu se întâmplă foarte des.

Jocul a fost foarte bun și sunt convins că Piți va ști exact pe cine să se bazeze mai departe. Acțiunea aceasta e bine venită„, a declarat Florin Prunea la gsptv.

Publicat: 12 11. 2011, 00:18
Actualizat: 12 11. 2011, 09:56