Ianis Hagi, mesaj emoționant după remiza cu Irlanda de Nord: „Avem un drum lung de parcurs!”

Ianis Hagi in meciul de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, contand pentru Liga Natiunilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 4 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Ianis Hagi (21 de ani) a fost titular în meciul dintre România și Irlanda de Nord, scor 1-1, iar după această remiză neașteptată a ținut să transmită un mesaj special pentru suporterii echipei naționale și nu numai.

George Pușcaș (24 de ani) a marcat unicul gol al României, în minutul 25, iar irlandezii au restabilit egalitatea în minutul 86, prin Gavin Whyte (24 de ani).

Mirel Rădoi l-a înlocuit pe Ianis Hagi în minutul 55, cu Alexandru Crețu (28 de ani), iar selecționerul a pus această schimbare pe seama faptului că tânărul mijlocaș avea deja un cartonaș galben încasat în minututul 42.

Ianis Hagi, mesaj motivator după remiza cu Irlanda de Nord

Pentru echipa națională de fotbal a României urmează o altă întâlnire în Liga Națiunilor, cea cu reprezentativa Austriei, programată luni, 7 septembrie, de la ora 21:45, în deplasare. Meciul va fi transmis la TV pe Pro TV, dar și în format LIVE TEXT pe ProSport.ro.

Înaintea acestei partide, Ianis Hagi a dorit să arate că este încrezător în naționala lui Mirel Rădoi și a postat un mesaj emoționant pe rețelele sociale.

„Nu am reușit să obținem rezultatul pe care ni l-am dorit, dar acesta este doar începutul! Capul sus, avem un drum lung de parcurs!”, a scris Ianis Hagi, pe pagina sa de Facebook, alături de o fotografie în tricoul echipei naționale.

Publicat: 05 09. 2020, 15:42
Actualizat: 05 09. 2020, 15:46