Ianis Hagi a făcut bucuros un tânăr fotbalist de la FCSB, după meciul cu Liechtenstein. „Sunt foarte fericit! Am scris pe un carton, iar el m-a văzut”

Ianis Hagi a făcut bucuros un tânăr fotbalist de la FCSB, după meciul cu Liechtenstein. Mijlocașul celor de la Rangers i-a oferit tricoul de joc unui puști care se afla în tribune. Acesta avea la el un carton, o pancartă în care îl ruga pe Ianis Hagi să-i ofere tricoul său.

„Prințul” Hagi a fost impresionat, iar după meci a decis să-i facă o surpriză tânărului suporter. I-a oferit tricoul și stat câteva secunde cu aceasta.

Puștiul este și el fotbalist, la FCSB, și speră ca peste ani să-i calce pe urme lui Ianis Hagi.

Ianis Hagi i-a oferit tricoul de joc unui puști de la FCSB

Naționala României a învins reprezentativa similară din Liechtenstein, duminică seară, pe Arena Națională, scor 2-0 (2-0), într-o partidă din preliminariile Cupei Mondiale din Qatar 2022. Cele două goluri au fost reușite de Alin Toșca (în minutul 11) și Cristi Manea (minutul 18).

Ianis Hagi a fost folosit titular și integralist în această partidă, de Mirel Rădoi, iar la final i-a oferit tricoul său de joc lui Mario Anghel, un tânăr fotbalist de doar 11 ani, legitimat la FCSB.

Puștiul Mario Anghel joacă și el pe postul de mijlocaș, este stângaci și speră ca într-o bună zi să ajungă și el la o echipă mare din Europa. Așa cum a reușit Ianis Hagi, la Rangers, în Scoția.

Da, sunt fericit. Mi-am dorit un tricou cu Ianis Hagi, am scris pe un carton, el m-a văzut și mi l-a dat. Păi, tot l-am strigat în timpul meciului Ianis, Ianis, și mi l-a dat până la urmă. Am vorbit puțin cu el, i-am urat baftă în continuare. Îmi place de el pentru că joacă la Rangers, o echipă bună din Scoția și îmi place stilul lui de joc (Tu nu joci fotbal?) Ba da, la FCSB”, a declarat puștiul, la finalul meciului.

Publicat: 06 09. 2021, 00:27
Actualizat: 06 09. 2021, 08:23