Ei i-au luat ochii lui Ilie Dumitrescu. Cei patru tricolori remarcați în prima repriză

„Tricolorii” au avut o prestație foarte bună în prima repriză a meciului cu Muntenegru de la Podgorica, din Liga Națiunilor, având avantaj de 1-0 pe tabelă. Ilie Dumitrescu, fost mare internațional, a avut câțiva remarcați din echipa lui Contra.

„Când au încercat să iasă pe construcție, au avut probleme. Consider că în afară de anumite deficiențe, două pe faza defensivă, mi-a plăcut. Aș vrea să-l remarc pe Maxim, Chipciu, Țucudean.

Rezultatul este meritat, e o evoluție bună…și Anton, din punct de vedere defensiv, a închis foarte bine în fața apărării”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

Golul a fost marcat de George Țucudean, atacantul CFR-ului, în minutul 44, cu un șut din afara careului.

Publicat: 20 11. 2018, 23:00
Actualizat: 20 11. 2018, 23:07