Dureros! Reacția lui Gică Hagi după ce Ianis a fost schimbat în Spania – România, când scorul era 4-0 FOTO

Gică Hagi a fost prezent pe Wanda Metropolitano, la Madrid, pentru meciul dintre Spania și România din preliminariile EURO 2020, în care fiul său, Ianis Hagi, a fost titular. Totuși, reacția „Regelui” din momentul schimbării fiului său a fost una dureroasă.

Spania a dominat partida de la Madrid, iar la pauză a intrat cu 4-0, după ce ibericii au făcut ce au vrut pe teren timp de 45 de minute. După pauză, direcția jocului a fost asemănătoare, iar tricolorii au suferit vizibil în finalul campaniei europene.

Ianis Hagi a fost titular, dar nu a avut realizări notabile, la fel ca ceilalți colegi ai săi. Decarul naționalei a fost utilizat în banda dreaptă de către Cosmin Contra, la fel ca în victoria cu 3-0 din Insulele Feroe, dar echipa națională a României a fost „sufocată” de „Furia Roja”.

În minutul 73, Ianis Hagi a fost schimbat de Cosmin Contra cu Dan Nistor, iar camerele care au transmis meciul s-au mutat pe Gică Hagi. Fostul decar al României a fost surprins privind în gol, afișând, totodată, o stare de îngrijorare, în urma a ce a văzut în timpul partidei.

Publicat: 18 11. 2019, 23:25
Actualizat: 18 11. 2019, 23:27