„Distrugem Turcia, 1-0 în minutul 92!” Ciprian Marica, comparat cu naționala de fotbal a Danemarcei

Victoria României, 3-0 cu Ungaria, l-a impresionat pe fostul internațional Gică Craioveanu (45 de ani).

Acesta a avut numai cuvinte de laudă la adresa marcatorului primului gol al „tricolorilor”, Ciprian Marica și așteapătă un nou succes al naționalei în meciul de marți, contra Turciei.

„România a jucat superb, a jucat foarte bine, mai ales în repriza a doua. Chiar dacă am dat golul repede, am intrat mai greu în joc. Ungaria e totuși o echipă modestă, dar i-am făcut noi modești. Mi-a plăcut ambiția, mi-a plăcut atmosfera.

L-am criticat noi pe Marica, dar ați văzut cum e fotbalul? Cum a fost Danemarca acum 20 de ani, când a venit de pe plajă și a câștigat Campionatul European. La fel și Marica, a venit de pe plajă și a dat un gol decisiv.

Distrugem Turcia, 1-0 în minutul 92″, a spus Craioveanu la Dolce Sport.

Publicat: 08 09. 2013, 13:53
Actualizat: 08 09. 2013, 14:19