Dennis Man, transportat de urgență la spital după România U21 – Irlanda de Nord U21. Probleme pentru fotbalistul FCSB

Dennis Man (jos), de la Romania U21, reactioneaza dupa o accidentare, in meciul de fotbal contra selectionatei Irlandei de Nord U21, din preliminariile EURO 2021, disputat pe stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, luni, 14 octombrie 2019. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

România U21 a înregistrat a doua victorie consecutivă în grupa 8 de calificare la Campionatul European din 2021. „Tricolorii” lui Mirel Rădoi au câştigat, scor 3-0, meciul de la Voluntari, cu Irlanda de Nord, însă partida a avut şi un moment de panică maximă. Dennis Man s-a accidentat, a continuat partida, dar a fost transportat de urgență la spital după finalul celor 90 de minute.

Dennis Man, accidentat grav în România U21 – Irlanda de Nord U21 3-0

În minutul 38, Dennis Man a fost lovit cu capul de goalkeeper-ul irlandez, Conor Hazard, în gură, în apropierea careului mare. Atât jucătorul român, cât şi portarul au rămas, timp de trei minute, întinşi pe gazon. Amândoi au avut nevoie de îngrijiri medicale. Portarul a fost eliminat, iar Man a continuat partida până în minutul 69, când a fost înlocuit cu jucătorul echipei Dinamo, Mihai Neicuţescu.

La finalul meciului, Dennis Man a fost transportat cu o amubulanţă la spitalul Elias din Bucureşti, pentru că a acuzat o stare de ameţeală. Jucătorul formaţiei FCSB a spus că este ameţit şi are dureri de cap. Atacantul în vârstă de 21 de ani s-a ales cu un pomete umflat şi buza spartă, conform Fanatik.

„M-am temut, să fiu sincer, mai mult pentru Dennis decât pentru portarul lor, era normal. Îmi pare rău pentru portar pentru că acum înţeleg că este la spital, i s-a făcut rău, sper să nu fie nimic grav.

Dennis are şi el, i s-a spart buza şi a trebuit să fie cusut destul de rău. Mă bucur că e sănătos„, a spus Mirel Rădoi, la finalul mecului, în cadrul conferinţei de presă.

Publicat: 15 10. 2019, 09:20