Cum a reacționat Gigi Becali după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Florinel Coman în minutul 57 al meciului România – Israel. „Îi datorăm totul!”

Gigi Becali (65 de ani) a fost unul dintre cei mai mari contestatari ai lui Edi Iordănescu după meciul România – Israel, scor 1-1, însă latifundiarul din Pipera i-a dat dreptate selecționerului doar în ceea ce privește decizia de a-l scoate pe Florinel Coman în repriza a doua.

Florinel Coman a jucat 57 de minute în meciul România – Israel, scor 1-1, după care Edi Iordănescu a decis să îl înlocuiască cu Valentin Mihăilă.

Chiar dacă majoritatea microbiștilor s-ar fi așteptat ca Gigi Becali să răbufnească la adresa lui Edi Iordănescu pentru că nu l-a lăsat pe teren pe Florinel Coman până la finalul meciului, latifundiarul din Pipera a avut cu totul altă reacție.

„Pe Florinel l-aș fi scos, că e drept. Lui Mihăilă îi datorăm cam totul. Pentru el, pentru că a făcut ce a făcut, îl scot, să-l bag pe Mihăilă. Îi dau dreptate. Dar ca să-l scot pe Stanciu… Lasă-l, băi, acolo!”, a spus Gigi Becali la Fanatik.

Florinel Coman, înlocuit după 57 de minute în România – Israel 1-1

Florinel Coman a fost titularizat de Edi Iordănescu în meciul jucat pe Arena Națională de echipa națională a României cu Isarel, însă vedeta lui FCSB a stat pe teren doar 57 de minute. „Mbappe de România” a fost înlocuit de Valentin Mihăilă, fotbalistul Parmei care a înscris două goluri cu Elveția.

De partea cealaltă, Nicolae Stanciu, fotbalist care recent s-a transferat în Arabia Saudită, a fost înlocuit de Alexandru Cicâldău în minutul 88 al meciului România – Israel, scor 1-1.

Fotbaliștii selecționați de Edward Iordănescu pentru partidele cu Israel și Kosovo