Cine transmite Macedonia de Nord – Islanda, la TV, de la ora 19! Duel decisiv și pentru naționala României, în drumul către C.M din Qatar 2022

Astăzi, de la ora 19, au loc partidele decisive din Grupa J pentru preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din Qatar 2022. După ultimele rezultate înregistrate, din urmă cu câteva zile, cel mai interesant meci al zilei a devenit confruntarea dintre Macedonia de Nord și Islanda, de la Skopje.

O partidă care interesează direct și naționala lui Mirel Rădoi. Bazându-se pe o victorie la Vaduz, contra celor de la Liechtenstein, românii speră ca Islanda să nu piardă la Skopje, pentru a prinde locul de baraj.

Astăzi, suporterii echipei naționale vor fi cu ochii mai degrabă pe partida de la Skopje și vor trăi cu sufletul la gură pentru Islanda. Echipa care ne-a tăiat „aripile” în urmă cu câteva zile, ni le poate reda înapoi.

Macedonia de Nord – Islanda, de la ora 19, pe DigiSport 1 și Look Sport 3

Partida dintre Macedonia de Nord și Islanda va fi transmisă pe DigiSport 1 și Look Sport 3, de la ora 19.

„Toți ne dorim un rezultat bun la Skopje. Dacă reușim, o să mă întorc aici să-mi cumpărați o bere”, declara mai în glumă mai în serios, selecționerul Islandei, Arnar Vidarsson, după meciul cu România.

În partida tur, disputată la Reykjavik, scorul a fost egal 2-2, după ce Macedonia de Nord a condus cu 2-0 până în minutul 78. Darko Velkovski și Ezgjan Alioski punctaseră pentru oaspeții de atunci, în minutele 11 și 54, însă islandezii au avut puterea de a reveni pe tabelă. Brynjar Bjarnason și Andri Gudjohnsen, în minutele 78 și 84.

Lider incontestabil în Grupa J este Germania, care a bifat opt victorii în cele două meciuri disputate până acum. Singura formație a care a răpus „panzerele” este Macedonia de Nord, scor 2-1, chiar la Duisburg.

În această ultimă rundă, nemții vor juca în deplasare, cu Armenia, de la aceeași oră, 19.

Publicat: 14 11. 2021, 09:26
Actualizat: 14 11. 2021, 09:27