Bonetti crede într-o minune și îi dă un sfat lui Pițurcă: „Puteți întoarce rezultatul! Forțați cu Niculae din primul minut”

Naționala României își joacă în această seară ultima șansă de a fi prezentă la CM din Brazilia de anul viitor, și va încerca să întoarcă rezultatul din tur, scor 1-3, favorabil Greciei.

Dario Bonetti, care a fost antrenorul lui Dinamo în partida pe care majoritatea fanilor „roș-albilor” și-o amintesc ca „Miracolul de la Liberec”, îl sfătuiește pe pițurcă să înceapă din primul minut cu Marius Niculae, un jucător determinant în astfel de momente. Atunci, „câinii” au reușit să întoarcă înfrângerea de la București, scor 0-3, și s-au calificat după penalty-uri la Liberec.

„Știu potențialul celor două formații, puteți întoarce rezultatul. Doar că nu mai puteți greși, pentru a avea succes. Grigore, Torje și Niculae au fost importanți la Liberec. Niculae n-a fost titular la Atena, dar Pițurcă poate începe cu el, la retur, din primul minut. Forțați cu el!„, a declarat Dario Bonetti pentru Libertatea.

Publicat: 19 11. 2013, 09:58
Actualizat: 19 11. 2013, 12:18