Atenție tricolori! Serbia a umilit Bulgaria cu 6-1

Serbia a surclasat Bulgaria într-un meci amical disputat în această seară. Naționala Serbiei a învins cu 6-1, după ce în minutul 20 Bulgaria reușea să egaleze la 1. Au urmat 50 de minute cu o ploaie de goluri la poarta bulgarilor.

Partida a început prost pentru sârbi care au ratat în minutul 5 un penalty prin Miloșevic, care s-a revanșat mai tărziu în meci, reușind o dublă (min 28, 34). Milan Jovanovic a deschis scorul la doar 10 minute de la primul fluier al arbitrului, pentru ca în minutul 27 să își aducă echipa în avantaj. Milijas și Lazovic au completat lista cu marcatori pentru reprezentativa Serbiei, pentru ca la bulgari să marcheze Gerogiev.

Scorul final 6-1, fie el produs și într-un meci amical aduce vești proaste pentru România, în perpectiva meciului direct dintre selecționata lui Pițurcă și cea a lui Antic.

Publicat: 19 11. 2008, 20:46