Am învins Ungaria! Craiu și Vlad Dragomir au punctat pentru naționala U17, scor 2-1. Cine sunt tricolorii utilizați de selecționerul Boingiu

Reprezentativa Under 17 a României a câștigat cu 2-1, în Ungaria, meciul contra selecționatei similare a țării gazdă, primul meci din grupa a patra de calificare la Turul de Elită pentru Euro 2016, informează siteul www.frf.ro. Craiu a deschis scorul pentru „tricolori” în minutul 8, iar după ce gazdele au reușit să egaleze prin Bevardi, minutul 66, Vlad Dragomir a adus victoria României cu golul său din minutul 68. Partida s-a disputat pe Global Football Park din Telki. Din grupa „tricolorilor” mai fac parte reprezentativele Georgiei și Slovacia. În celălalt meci al grupei, Georgia – Slovacia 3-4. Primele două clasate în grupă se vor califica la Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European din Azerbaijan (5-21 mai 2016). La Turul de Elită se vor califica și cele mai bune 5 ocupante ale locurilor 3 din cele 13 grupe de calificare.

Ungaria: Varga – Pratsler, Virag cpt., Berdo, Deutsch – Bevardi, Stoiacovici, Nemeth (53 Pintyi), Lakatos (79 Palincsar) – Szabo, Timari (58 Kundrak). Antrenor: Zoltan Szelesi Rezerve: Bese – Szekeres, Gajda, Kiss

Echipa României: Vlad – Haruț, Pădureț, Dima, Podină – Boboc, Dragomir cpt. – Micovschi, Craiu (79 Ganea), Neciu (59 Mățan) – Sîntean (49 Moldoveanu). Antrenor: Adrian Boingiu Rezerve: Iliescu – Dulca, Chifu, Gheorghe

Publicat: 24 10. 2015, 16:26
Actualizat: 24 10. 2015, 16:34