„A fost cireașa de pe tort”. Ionuț Radu a fost lider și după meci. Ce a spus despre colegii săi

Portarul naționalei U21 a României, Ionuț Radu, și-a lăudat colegii la finalul remizei, scor 3-3, cu Belgia U21. De asemenea, portarul a vorbit și despre experiența sa de la Genoa, unde a devenit titular în fața lui Frederico Marchetti.

Ionuț Radu și-a lăudta colegii pentru dăruirea pe care au arătat-o, după ce în minutul 89 Belgia U21 conducea cu 3-1: „Încă o dată am demonstrat că avem un grup unit și băieții au demonstrat ce poț obține dacă faci sacrificii până în ultimul minut. Până la urmă noi ne-am făcut jocul, băieții au dat totul pe teren. Era un test ăsta, s-a văzut că ne-am bătut de la egal la egal.

Sincer, orice adversar e binevenit (n.r. – întrebat cu cine ar prefera să fie în grupa de la EURO 2019). Trebuie să tratăm orice adversar cu aceeași mentalitate. Am fost o echipă până la final și asta s-a văzut.

Sunt jucători de valoare. Jucătorii care au venit au făcut să nu se simtă lipsa celor plecați la echipa mare. Eu îi prefer pe toți. Colegii de la Genoa m-au felicitat . Nu mă așteptam să joc (n.r. – titular la Genoa, după calificarea la EURO 2019 U21), dar după ceva vreme a venit și debutul meu. A fost cireașa de pe tort. E o emoție…”, a declarat portarul lui Genoa pentru ProX.

Publicat: 15 11. 2018, 22:03
Actualizat: 15 11. 2018, 22:11