Momente de panică la meciul FC Voluntari – Chindia Târgoviște. Un copil de mingi a leșinat și ambulanța a intrat urgent pe teren

Meciul FC Voluntari – Chindia Târgoviște a fost foarte liniștit. Până în minutul 30. A fost momentul în care s-a instaurat panica. Unui copil de mingi aflat la marginea terenului i s-a făcut rău, iar arbitrul de centru a oprit partida.

În minutul 30, Florin Chivulete a fluierat și a oprit meciul FC Voluntari – Chindia Târgoviște. Jucătorii s-au uitat mirați și nu au priceput ce s-a întâmplat. Atenția s-a mutat brusc pe marginea terenului. Unui copil de mingi i s-a făcut rău și a leșinat, având nevoie astfel de intervenția medicilor.

După câteva zeci de secunde și-a făcut apariția pe teren și ambulanța. Nu a stat prea mult, iar în scurt timp mașina a plecat în grabă. Deocamdată nu există informații dacă persoana respectivă a plecat cu ambulanța de la arena din Voluntari. Valentin Năstase și Mihai Costea au fost printre primele persoane prezente la meci care au observat cele întâmplate.

Meciul s-a reluat după trei minute. Scorul la pauză a fost 0-0. Pentru Emil Săndoi este o partidă foarte importantă. Chindia va urca pe loc de play-off dacă va câștiga duelul cu FC Voluntari.

ECHIPELE DE START:

Voluntari: Rîmniceanu – Cr. Costin, Balaur, C. Achim, Al.Vlad – Grădinaru, Varzim, De Lucas – I.Gheorghe, Mailat, Ad. Popa
Rezerve: Rodriguez, Armas, Kokic, Ilie, Borțoneanu, Anderson, Marcelo, Jetfe, Stoica
Antrenor: Mihai Teja

Chindia: Aioani – Martac, Pițian, Iacob Căpușă -– Neguț, Dulca, Rață, D.Dumitrașcu – D. Popa, D. Florea
Rezerve: Fomba, Dinu, Șerban, Yameogo, Berisha, M. Costea, Cherchez, Moldovan
Antrenor: Emil Săndoi

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca), A2: Tunyogi Ferencz (Zalău)

Publicat: 16 12. 2020, 20:30
Actualizat: 16 12. 2020, 20:51