Miriuță, extrem de nervos: „Aceleași greșeli! Totul s-a decis în primele 15 minute”. „Tati” și-a vărsat nervii pe jucători: „A jucat execrabil!”

Vasile Miriță a fost extrem de supărat la finalul înfrângerii pe care Hermnnstadt a suferit-o în fața lui Dinamo, scor 0-2 în Ștefan cel Mare. Antrenorul sibienilor a dat vina pe jucători, pe care i-a certat la flash-interviu, în special pe Nemanja Mijuskovic, pe care-l consideră unul dintre principalii vinovați pentru înfrângere.

„Am făcut aceleași greșeli ca în prima repriză cu Chiajna. Am pierdut iar, s-a decis meciul în primele 15 minute. Nu-i ușor să revii de la 2-0, am avut acele ocazii. L-am schimbat și pe Nemanja (n.r. Mijuskovic), a jucat execrabil. Trebuie să o bage în poartă, Blănaru a avut-o s-o dea în poartă de la 2 metri, n-a dat-o. Adversarul te pedepsește.

Obiectivul nostru e rămânerea în Divizia A, am mai spus-o. Suntem o echipă mică, ne batem și la baraj. Nu mai vreau să vorbesc de casă, vom juca la Pitești toate meciurile de acasă. Ne-am obișnuit, luptăm ca să rămânem în Divizia A”, a spus Vasile Miriuță, foarte nervos, la flash-interviul de după meciul Dinamo – Hermannstadt, la DigiSport.

Dinamo a învins cu 2-0 pe AFC Hermannstadt și a devenit lider provizoriu în play-out-ul Ligii 1 Betano. Mircea Rednic & Co au rezolvat rapid meciul cu Hermannstadt, după doar 15 minute. Montini și Klimavicius au înscris cu capul în decurs de doar trei minute, iar „câinii” și-au făcut partida mai ușoară în fața unui adversar incapabil să pună probleme. Montini (12) și Klimavicius (15) au marcat în Ștefan cel Mare.

Publicat: 29 03. 2019, 22:41
Actualizat: 29 03. 2019, 22:42