Mircea Rednic, săgeți către Ruben de la Barrera. „Îți pui câteva întrebări!” Nici Cojocaru n-a scăpat după eliminarea din meciul cu Chindia

Cei doi antrenori Mircea Rednic si Emil Sandoi se saluta dupa meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si Viitorul Constanta, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, sambata 12 decembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mircea Rednic a vorbit la finalul meciului Chindia Târgoviște – Viitorul, scor 1-1, despre evoluția echipei sale și nu a ezitat să critice modul în care s-au prezentat elevii săi.

„Puriul” este de părere că jucătorii de la FC Viitorul sunt în urmă cu pregătirea fizică și că are de muncă pentru a-i aduce la un nivel înalt.

Totodată, Mircea Rednic l-a taxat și pe Valentin Cojocaru pentru eliminarea din meciul Chindia Târgoviște – Viitorul 1-1.

Mircea Rednic, săgeți către Ruben de la Barrera

„S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reușit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roșu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să și pierdem, dar trebuie să fim mulțumiți și cu acest punct. A fost un teren foarte rău. La experiența lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, dar să jucăm 11 la 11.

Când vezi repriza a doua, îți pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă”, a spus Mircea Rednic, antrenorul lui FC Viitorul, conform TV Telekom Sport.

Ce a spus Gabi Iancu despre meciul cu Chindia Târgoviște

„În prima repriză, Chindia nu a existat pe teren, iar noi nu am existat în partea a doua. Am luat acel cartonaș roșu, trebuie să fim mai atenți. Ce s-a întâmplat azi… nu pot să înțeleg cum s-a echilibrat atât de mult partida. Cojocaru nu cred ca va mai repeta această greșeală. Nu pot eu să vorbesc despre el, și eu am greșit, am ratat penalty-uri…”, a declarat Gabi Iancu.

„Nu pot eu să compar antrenorii. Iar o să spuneți că fac nu știu ce declarații. Nu vreau să vorbesc despre ceea ce s-a schimbat la echipă de la venirea domnului Rednic”, a mai spus Gabi Iancu.

Publicat: 12 12. 2020, 22:25