Mihai Teja a tunat după eșecul de la Botoșani: „De ce rupi echilibrul la -15 grade? Arbitrăm cum țipă oaspeții sau gazdele!”

Mihai Teja nu l-a iertat pe Lucian Rusandu, la finalul meciului de la Botoșani, câștigat de echipa lui Marius Croitoru, scor 2-1. Tehnicianul celor de la Gaz Metan n-a înțeles penalty-ul acordat împotriva echipei sale, în debutul reprizei secunde.

Antrenorul Mediașului a dezvăluit și ce a discutat cu arbitrul Rusandu, pe care l-a acuzat că a rupt echilibrul meciului în primele minute din repriza a doua.

Duelul dintre FC Botoșani și Gaz Metan a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Mihai Teja, revoltat după penalty-ul primit de FC Botoșani: „De ce rupi echilibrul la -15 grade?”

„A fost acel 11 metri care s-a dat contra noastră, dar apoi am reacționat bine, am avut 2-3 oportunitați de a înscrie. Am făcut un joc bun în repriza a doua, ambele echipe au încercat să joace pe acest teren. Am luat golul al doilea foarte ușor, a trecut printre patru fundași. Din păcate, am pierdut, dar avem nevoie de mai mult curaj, de mai multă personalitate.

I-am reproșat arbitrului faza de la penalty, de ce să rupi echilibrul la -15 grade? Dacă intrau în careu, jos pălăria. E păcat să rupi așa echilibrul, dar ce să facem? La noi e cine țipă mai tare, arbitrăm cum țipă oaspeții sau gazdele. Jucătorul meu a încercat să se ferească, nu e logic”, a tunat Mihai Teja.

Tehnicianul este deja cu gândul la partida cu CFR Cluj, care va juca de la ora 20:30 împotriva celor de la FC Voluntari.

„Avem meciuri grele, nu e ușor, am venit aici să câștigăm, dar atât s-a putut. Nu avem voie să facem așa greșeli. Eram peste ei ca joc, asta e. Terenurile sunt destul de grele, încercăm să câștigăm fiecare meci, chiar și cu CFR. Important e să ai determinare. Azi am avut, dar n-am reușit mai mult”, a mai afirmat antrenorul echipei din Mediaș.

Publicat: 15 02. 2021, 19:57
Actualizat: 15 02. 2021, 19:58