Mihai Stoica, în război cu CFR Cluj! Cum a reacționat după victoria cu scandal de la Mioveni: „Sub 2 metri e chiar OK!”

Marius Ianuli (S) si Mihai Stoica (D), directorul sportiv al echipei Steaua Bucuresti, urmaresc meciul de fotbal contra echipei Astra Giurgiu din etapa a VII-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Arena Nationala din Capitala, duminica, 11 septembrie 2016. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Mihai Stoica a continuat duelul de la distanță cu CFR Cluj, iar oficialul de la FCSB a taxat modul în care ardelenii s-au impus la Mioveni, scor 1-0.

„Sub 2 metri e chiar OK”, a scris Mihai Stoica pe Facebook, ținând să sublinieze că Petrila a înscris din poziție neregulamentară, în repriza secundă a meciului de vineri. Reluările au demonstrat că reușita decisivă a clujenilor a venit după o eroare gravă de arbitraj.

Duelul dintre Mioveni și CFR Cluj a fost Live Video Online pe prosport.ro.

„Sub 2 metri e chiar OK!” Cum a reacționat Mihai Stoica după victoria rivalei CFR Cluj

„Sub 2 metri e chiar OK”, a scris Mihai Stoica pe Facebook, iar cei de la FCSB au motive să fie supărați, mai ales că acum singurul obiectiv al roș-albaștrilor a rămas lupta la titlu din Liga 1, după rușinea cu Șahtior Karagandy, din preliminariile Conference League.

Victoria clujenilor de la Mioveni a venit după erori mari de arbitraj: Claudiu Petrila a adus succesul campioanei din ofsaid, iar cei nou-promovata a avut un penalty clar în repriza secundă.

„Un penalty și mai clar decât golul marcat de CFR Cluj, a fost și reacția lui Helmut Duckadam, la Digi Sport, după ce Marius Șumudică a fost ironic la adresa roș-albaștrilor.

Dacă echipa lui Marius Șumudică are victorii pe linie în Liga 1 și speră chiar la grupele Ligii Campionilor, FCSB a ieșit din Europa după ce s-a făcut de râs cu Șahtior Karagandy și n-a putut să bată la Botoșani și Arad.

Publicat: 07 08. 2021, 00:30
Actualizat: 08 08. 2021, 21:42