Mihai Rotaru, război total cu Gigi Becali și cu FCSB: „Îi batem 30 de ani la rând”

Mihai Rotaru, patronul oltenilor, e sigur că dacă Universitatea Craiova va mai învinge în câteva rânduri formația roș-albaștrilor, nu va mai pierde în fața lor timp de trei decenii la rând.

Universitatea Craiova a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FCSB, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii I. Golurile au fost marcate de Cicâldău în minutul 38 şi Nistor în minutul 63.

Pentru FCSB este al doilea eşec la rând, după 1-2 acasă cu Sepsi OSK. Oltenii au ajuns la nouă etape consecutive fără înfrângere, cinci victorii şi patru egaluri.

Mihai Rotaru, război total cu Gigi Becali și FCSB: „Îi batem 30 de ani la rând”

„Eu zic că trebuie să fim cumpătați, e extrem de important ce se întâmplă duminică la meciul cu Clinceni. Trebuie să ne uităm la locul 2, despre titlu vorbim mai târziu. Dacă vom câștiga la Clinceni, cel puțîn pentru o zi suntem pe locul 2.

Ei au avut multe ocazii în sezonul regulat, dar dacă analizăm meciul, 60 de minute am fost echipa mai bună. Ei au fost mai buni dar în ultimele 30 de minute, noi am avut ocazii să înscriem, dar din păcate nu au intrat.

E greu de spus dacă m-am așteptat sau nu, dar pot spune că e frumos. Să bați CFR și FCSB în 4 zile e o senzație plăcută”, a declarat MIhai Rotaru la Pro X.

FCSB a contestat maniera de arbitraj a lui Istvan Kovacs

„Dinamo a reprezentat pentru Craiova ceea ce reprezintă FCSB în ultimul timp, dar am spus acum un an de zile: când începem să-i batem frecvent, îi batem 30 de ani la rând.

Deocamdată nu am inceput să-i batem frecvent, dar eu cred ca o sa vină și pe vremea asta”, a încheiat patronul oltean.

FCSB a pierdut cu Universitatea Craiova, 0-2, iar echipa lui Gigi Becali riscă să rateze un nou sezon.

Jucătorii lui Toni Petrea au cerut penalty în prima repriză, la un fault al lui Nicușor Bancu asupra lui Romeo Niță. Patronul FCSB a intervenit după meci și a avut o atitudine surprinzătoare la adresa lui Istvan Kovacs.

Publicat: 30 04. 2021, 14:21
Actualizat: 30 04. 2021, 14:22