Mihai Rotaru nu lasă polițe neplătite! Ironie la adresa lui Victor Pițurcă: „E masochist!”

Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova, l-a ironizat pe Victor Pițurcă, fost antrenor al formației din Bănie, după declarațiile dure avute de acesta, recent.

În urmă cu trei săptămâni, un clip video din timpul pauzei publicitare a unei emisiuni televizate a scăpat pe internet. Filmarea îl are în prim-plan pe Victor Pițurcă, care vorbește în termeni suburbani despre Mihai Rotaru.

Victor Pițurcă a plecat de pe banca Universității Craiova în ianuarie 2020, la patru luni după ce fusese instalat.

Mihai Rotaru îl ironizează pe Victor Pițurcă

Patronul formației din Bănie a ironizat o declarație recentă a lui Victor Pițurcă, în care susținea faptul că antrenorul Marinos Ouzounidis va fi demis, dacă îl va mai utiliza pe Bogdan Vătăjelu pe postul de fundaș dreapta.

„Tot ceea ce am avut de zis de Pițurcă am zis. Glumind, dacă Ouzounidis îl tot joacă pe Vătăjelu fundaș dreapta, e masochist, înseamnă că vrea să plece.

Sunt mulțumit de Ouzounidis, cu el totul e cum mi-am dorit la Universitatea Craiova”, a declarat Mihai Rotaru, la PRO X.

Mihai Rotaru, război total cu Gigi Becali și FCSB

Mihai Rotaru e sigur că, dacă Universitatea Craiova va mai învinge în câteva rânduri formația roș-albaștrilor, nu va mai pierde în fața ei timp de trei decenii la rând.

Universitatea Craiova a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FCSB, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii I. Golurile au fost marcate de Cicâldău în minutul 38 şi Nistor în minutul 63.

„Eu zic că trebuie să fim cumpătați, e extrem de important ce se întâmplă duminică la meciul cu Clinceni. Trebuie să ne uităm la locul 2, despre titlu vorbim mai târziu. Dacă vom câștiga la Clinceni, cel puțîn pentru o zi suntem pe locul 2.

Ei au avut multe ocazii în sezonul regulat, dar dacă analizăm meciul, 60 de minute am fost echipa mai bună. Ei au fost mai buni dar în ultimele 30 de minute, noi am avut ocazii să înscriem, dar din păcate nu au intrat.

E greu de spus dacă m-am așteptat sau nu, dar pot spune că e frumos. Să bați CFR și FCSB în 4 zile e o senzație plăcută.

Dinamo a reprezentat pentru Craiova ceea ce reprezintă FCSB în ultimul timp, dar am spus acum un an de zile: când începem să-i batem frecvent, îi batem 30 de ani la rând.

Deocamdată nu am inceput să-i batem frecvent, dar eu cred ca o sa vină și pe vremea asta”, a mai spus Mihai Rotaru.

Publicat: 30 04. 2021, 17:04
Actualizat: 30 04. 2021, 17:13