Mihai Iosif, supărat foc pe jucătorii Rapidului: „Și dacă mă duc în curtea școlii, mă chinui să câștig!”

Mihai Iosif reactioneaza in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si Rapid Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, vineri 19 noiembrie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Iosif a fost foarte supărat după remiza Rapidului cu Chindia, scor 2-2. Tehnicianul nu se aștepta ca echipa sa să primească două goluri în dublă superioritate numerică.

Dacă Emil Săndoi a pus tunurile pe arbitraj, antrenorul Rapidului a dat de înțeles că a fost deranjat de atitudinea jucătorilor. Mihai Iosif a recunoscut că vede meciul ca pe o înfrângere.

Duelul dintre Chindia și Rapid a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Mihai Iosif, la pământ după egalul cu Chindia: „N-a mers nimic! E ca o înfrângere!”

Mihai Iosif a subliniat că nimic din ce a vorbit la pauză cu jucătorii nu s-a respectat și le-a transmis acestora cum ar fi trebuit să evolueze în partea secundă, atunci când au avut doi oameni în plus.

Pe de altă parte, Iosif a văzut și aspectul pozitiv, după un nou meci fără eșec pentru nou-promovata în Liga 1.

„Un rezultat foarte supărător. E ca o înfrângere! Îmi doresc mai mult de la fotbalul acesta. Și dacă mă duc în curtea școlii, mă chinui să câștig. Nu aveau voie să treacă de mijlocul terenului. N-a mers nimic din ce am vorbit la pauză, dar o să vb în vestiar.

Le-am spus că meciul nu e terminat și am avut dreptate. Sunt foarte multe lucruri de spus, vom spune mai multe, vom analiza. N-am văzut dacă a fost ofsaid, nu vreau să comentez. Suntem la al șaselea meci de când n-am pierdut, dar nu știu când ne mai întâlnim cu o astfel de situație”, a spus Mihai Iosif.

Nu știu de ce sunt supărați suporterii. Meciul cu Timișoara a trecut, a declanșat o supărare, dar noi, cei din vestiar, vorbim față în față, nu în fața camerelor” – Mihai Iosif, antrenor Rapid

Publicat: 19 11. 2021, 23:28
Actualizat: 20 11. 2021, 00:58