Meme Stoica, reacție devastatoare pe Facebook: l-a desființat într-o postare devenită virală! „Am văzut multe în fotbal, dar ca el niciodată”

Mihai Stoica reactioneaza in tribuna la meciul de fotbal dintre FCSB si Chindia Targoviste, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 13 februarie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Mihai Stoica, managerul echipei FCSB, a fost deranjat de arbitrajul prestat de Adrian Cojocaru la partida din Cupa României.

UTA Arad a terminat la egalitate cu FCSB, 2-2 (1-1), miercuri seara, pe teren propriu, într-un meci din Grupa B a Cupei României la fotbal, pe care bucureştenii l-au terminat în opt jucători.

Duminică, în Superligă, FCSB a învins-o pe UTA cu 2-1 pe Arena Naţională.

Mihai Stoica a fost supărat de cele trei eliminări dictate de arbitrul gălățean în finalul partidei: În minutul 84 a fost eliminat Bouhenna, FCSB a rămas cu doi oameni în minus în minutul 90+1, când a fost eliminat şi Radunovic. Apoi a primit cartonaș roșu și Octavian Popescu, trei minute mai târziu.

„Am văzut multe în fotbal, dar un arbitru care să se comporte ca dl Cojocaru, niciodată. Doar că meciul din seara asta nu iese din tipare.

Istoria a început la Chiajna, în prelungiri, când Marc i-a pus o talpă în spate lui Man. În careu. La 0-0. N-a dictat nimic. Istoria a continuat cu două penalty-uri comise de Armaș la un meci cu Voluntari câștigat în prelungiri sezonul trecut. Din nou, nimic. Ba nu, galben lui Tănase pentru simulare.

Anul ăsta cu Voluntari, VAR-ul a refuzat să vadă un henț al aceluiași Armaș. Vă las să ghiciți cine a fost arbitru VAR.

P.S. Galben la Erico ignorat. Fault la Musi, idem, pe contraatac eliminarea lui Risto. Min 87, al doilea galben Benga, din nou ignore. A treia eliminare dictată în urma unui fault de joc

P.P.S. Nu cumva să vă inducă în eroare penalty-ul în favoarea noastră. Arbitrul VAR l-a dat. Cojocaru se pare că nu remarcase că Miculescu fusese călcat. El văzuse aruncare de la margine. E adevărat că pentru noi.”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Publicat: 20 10. 2022, 11:50
Actualizat: 20 10. 2022, 11:51